سه‌شنبه, 3 مهر 1397
گرامیداشت دوم اردیببهشت ماه روز جهانی زمین پاك
۲۰۴۶
 ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و احترام  نسبت به محیط زیست کره زمین است. سازمان ملل متحد نیز هر سال در اعتدال بهاری، این روز را جشن می‌گیرد. و جوامع بسیاری نیز هفته زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند و تمام هفته را به فعالیتهای زیست محیطی اختصاص می‌دهند.
دوم اردیبهشت  «روز زمین پاک» نام گذاری شده است روزی که باید بر خود یادآور شویم که حال زمین خوب  نیست و باید برخی از اعمال خود را اصلاح کنیم. باید شیوه و دیدگاه خود را نسبت به مواجه با زمین بهبود دهیم . بی شک بر ماست که زمین را دریافته و در نگهداری آن کوشا باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون و به نقل ازشهردار کازرون، مهندس علی باقری روز زمین پاک فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ حفاظت و صیانت از محیط زیست و پاکسازی  آن دانست.

وی عنوان کرد: شهرستان کازرون با توجه به توجه قدمت تاریخی و پتانسیل گردشگری در حالتی است که توجه ویژه و مستمر ی را در خصوص محیط زیست می طلبد و این در حالی است که شهر کازرون که محدوده قانونی فعالیتهای شهرداری است  بنا به نظر کارشناسان و مدیران کشور یکی از شهرهای پاک کشور محسوب می شود که هزینه زیادی هم اکنون صرف جمع آوری و دفن زباله های شهری می شود.

شهردار کازرون تصریح کرد: شهروندان باید بدانند که در راستای مشارکت در امر محیط زیست شهری می توانند نقش بسیار فعالتری در تنظیف شهری و کاهش تولید زباله و تفکیک زباله از مبدا  ایفا کنند ودیگر هم شهریان  عزیز هم در خصوص مراقبت از سلامت آب و خاک خصوصا حفظ سلامت خاکهای کشاورزی و مراتع و جنگلها و تفرجگاهها اقدامات لازم را بیش از پیش انجام دهند

وی در ادامه یاد آور شد که از جمله برنامه های اجرایی که در آینده جهت حفظ محیط زیست و محیط شهری می توان به آن اشاره کرد  آموزش تفکیک زباله از مبدا ، مدیریت پسماندها و کاهش تولید زباله می باشد.

ایشان همچنین خاطر نشان کرد: امید می رود که با فرهنگ سازی و آموزش های شهروندی و برگزاری برنامه های نمادین  با مشارکت سمن ها و NGO های محیط زیستی از حجم زباله های شهری تا حدود زیادی کاسته شود و هزینه صرفه جویی شده در این امر صرف توسعه و عمران شهری گردد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0