سه‌شنبه, 3 مهر 1397
مراسم تجلیل از كارگران نمونه شهرداری كازرون در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد
۲۰۵۱
 ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون به مناسبت روز جهانی کار و کارگر مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری کازرون با حضور شهردار، اعضای محترم شورای اسلامی شهر کازرون، امام جمعه محترم شهر کازرون، رئیس اداره کار و تعاون، رئیس بیمه تامین اجتماعی، نماینده حوزه مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدیران سازمان ها، شرکت های تابعه شهرداری و جمعی از کارگران در سالن اجتماعات شهرداری کازرون برگزار گردید.

مهندس علی باقری در ابتدای جلسه ضمن تبریک میلاد امام زمان (ع) و گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر سخنان خود را با فرمایش امام خمینی (ره)  که هر روز روز کارگر است و اختصاص یک روز به کارگران شاید به لحاظ تشریفات و تعظیم باشد و الا هر روز روز کارگر است آغاز کرد.

وی در ادامه به جایگاه والای کارگران در اسلام اشاره کرد و گفت: ارزش کارگران آنچنان بالا است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دست کارگری که از شدت کار زبر و خشن شده بود را بوسید و فرمود این دستی است که آتش به آن نمی‌رسد.

شهردار کازرون در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط تنگاتنگ بین کارفرما و کارگر اشاره کرد و افزود: کارفرما و کارگر مکمل همدیگر هستند و بدون وجود هر دو در کنار هم هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: مقام معظم رهبری با تدبیر امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و این نامگذاری باید سرلوحه و محور عملکرد دولت، مجموعه شهرداری های کشور، ادارات و بخش خصوصی قرار گیرد چون بیکاری که در کشور وجود دارد به دلیل عدم حمایت از کالای داخلی است و اگر ما طبق فرموده مقام معظم رهبری به تولیدات داخلی بها بدهیم و از آنها حمایت کنیم و از سوی دیگر  تولید کنندگان کیفیت محصولات خود را بالا ببرند شاهد رونق اقتصادی و کاهش بیکاری خواهیم بود.

مهندس علی باقری در پایان به زحمات کارگران شهرداری کازرون در  آماده سازی شهر برای عید نورز اشاره کرد و گفت: امسال شهر کازرون در بین شهرهای استان فارس بعنوان یکی از زیباترین و تمیزترین شهرهای استان توسط مسئولان استانی و حتی کشوری شناخته شد و این امر میسر نشد جز با زحمات کارگران عزیز شهرداری که نقش اساسی در تنظیف شهری و اجرای طرح های زیبا در سطح شهر داشتند.

 

سپس محسن روزبهی رئیس محترم شورای اسلامی شهر کازرون ضمن تبریک میلاد امام زمان(ع) و روز جهانی کارگر اظهار کرد: امروز بعد از جامعه کشاورزی و دامداری بزرگترین قشر جامعه را کارگران زحمتکش به خود اختصاص داده  و در واقع چرخ تولید و محرک توسعه کشور بدست این قشر زحمت کش است. اگر امروز می بینیم کشورهای توسعه یافته در حوزه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی حرفی برای گفتن دارند نتیجه کار و خلاقیت است.

محسن روزبهی ادامه داد: در مذهب ما به کار و نیروی انسانی ارزش و بها داده شده است و کار فی النفسه ارزشمند است چه با دستمزد چه بدون دست مزد  چنانچه جامعه کارگری در کشور ما جزء قانع ترین افراد هستند که جا دارد دولت در خصوص معیشت کارگران تدابیری بیندیشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در مجموعه شهرداری این افتخار را داریم عمده نیروهای که در شهرداری خدمت می کنند کارگران هستند و بزرگترین دغدغه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران در حوزه شهری معیشت کارگران است.

 

در ادامه امام جمعه محترم شهر کازرون ضمن تبریک میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی ( عج ) و روز کارگر اظهار کرد: کارگران شهرداری از زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند  و دغدغه معیشت کارگران باید برای مدیران،  رئیس ادارها، شرکتها و کارفرمایان د‌ر اولویت باشد.

 

امام جمعه کازرون با یادآوری اینکه در مواردی مشاهده می‌کردیم که حقوق چندماه کارگران شهرداری به‌تعویق می‌افتاد تاکید کرد: دغدغه معیشت کارگران در مجموعه‌های کار و کارگری باید به عنوان دغدغه نخست مدیران باشد و در جامعه بیشتر از هر زمانی به کار و کارگر اهمیت دهیم.

 

خرسند با بیان اینکه اشتغال دغدعه اصلی جامعه امروز است تصریح کرد: جوانان به دنبال کارهای پشت میزنشینی نباشند چراکه کار را باید تولید و به وجود آورد و در کشور زمینه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: شهر کازرون پتانسیل های زیادی دارد و ما می توانیم با مدیریت شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی و تلاش پرسنل و کارگران شهرداری و همچنین بها دادن به سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری شهر کازرون را به جایگاه اصلی خودش برسانیم.

حجت السلام والمسلمین خرسند درپایان خاطر نشان کرد: تعامل با مردم و سرمایه گذار یکی از رمز های موفقیت شهرداری است مدیران شهرداری باید با مردم با گشاده رویی برخورد کنند تا اعتماد بین دوطرف شکل گیرد تا انشالله شاهد رونق و عمران و آبادانی در شهر باشیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر و هدایای از کارگران نمونه شهرداری کازرون تجلیل بعمل آمد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0