شنبه, 4 اسفند 1397
در مراسم روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی؛ رونمایی از برنامه بلندمدت 10 ساله سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كازرون
۲۱۱۰
 ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون به مناسبت گرامیداشت روز ۷ مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی از برنامه استراتژی بلندمدت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون به صورت نمادین رونمایی شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون در این مراسم، با بیان اینکه در این برنامه ده ساله، مسیر حرکت سازمان در ده سال آتی با جزئیات ترسیم شده، اظهار کرد: این برنامه می‌تواند به مثابه یک نقشه راه اهدافی را که سازمان باید تا ده سال آینده در بخشهای مختلف حوزه کاری خود محقق کند، تبیین نماید.

مهدی صادق‌زاده تقویت و اشاعه آموزشهای عمومی و تخصصی را در رأس فعالیتهای امسال سازمان آتش‌نشانی کازرون عنوان کرد و افزود: آموزش در حقیقت مهمترین اقدام پیشگیرانه در بحث ایمنی محسوب می‌شود، بنابراین دارای اهمیتی مضاعف است.

وی ابراز امیدواری کرد سازمان آتش‌نشانی کازرون بتواند تا پایان سال 9 سمینار و دوره آموزشی عمومی و تخصصی برگزار نماید.

* لزوم چاره‌اندیشی برای نقاط آسیب‌پذیر شهر

شهردار کازرون نیز در این مراسم با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور، لزوم کسب آمادگی لازم برای مقابله با حوادث را یادآور شد و گفت: کسب آمادگی لازم با انجام اقدامات پیشگیرانه، آموزش و تقویت جسمی و روانی پرسنل امدادی میسر می‌شود.

مهندس علی باقری با بیان اینکه شهر کازرون در حال حاضر 250 هکتار بافت فرسوده شهری دارد، اذعان کرد: برخی معابر شهری راه دسترسی مناسبی ندارد، همچنین بازار کازرون هم بسیار آسیب‌پذیر است، بنابراین ضروری است از هم اکنون برای زمان حوادث احتمالی چاره‌اندیشی کنیم.

وی اهمیت به ورزش و حفظ آمادگی جسمانی را برای آتش‌نشانان مورد تاکید قرار داد و افزود: تقویت قوای روحی نیز در عملکرد آتش‌نشانان بسیار موثر است که در این راه هم آتش‌نشانان باید تلاش کنند و هم مدیران باید با فراهم کردن امکانات رفاهی بهتر، به تقویت روحیه آنها کمک کنند؛ اگر چه شاید در این بخش به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و شهر نتوانسته باشیم شرایط مطلوبی را فراهم کنیم.

به گفته شهردار کازرون در گذشته سازمان آتش نشانی به دید سنتی نگاه می شد، اما از سال 88 تحول در این سازمان کلید خورد و امروز این سازمان در سطح استان و چه بسا بالاتر حرف برای گفتن دارد.

* تببین فرهنگ ایمنی با کار فرهنگی میسر می‌شود

در ادامه، رئیس شورای اسلامی شهر کازرون، هدف از نامگذاری روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی را تبیین ایمنی به عنوان یک فرهنگ در کشور عنوان کرد و افزود: بدیهی است فرهنگ‌سازی با انجام کار فرهنگی میسر خواهد شد.

مهندس رضا آذین‌فر با بیان اینکه خوشبختانه مدیرعامل سازمان در این زمینه تلاش خوبی داشته و تا حدود زیادی ما را به سرمنزل مقصود نزدیک کرده، گفت: اخیرا فعالیت فرهنگی سازمان نسبت به گذشته کمرنگ شده که امیدواریم این بحث به صورت جدی‌تر و مصرانه پیگیری شود.

وی همچنین از رئیس سازمان آتش‌نشانی خواست تا تدبیری اندیشیده شود که جو دوستی وهمدلی در سازمان به حد اعلا برسد.

در پایان این مراسم از آتش‌نشانان تقدیر شد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0