سه‌شنبه, 28 خرداد 1398
برگزاری كارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه كارگران شهرداری كازرون
۲۱۴۷
 ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه با حضور نماینده اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، خانم فاطمه شهریور کارشناس سلامت و روان و کارگران شهرداری در سالن اجتماعات  شهرداری کازرون برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی خانم شهریور به اهمیت و نقش موثر والدین در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: تربیت افراد از خانواده آغاز می شود و تربیت صحیح و ایجای فضای صمیمی در خانواده از عوامل مهم پیشگیری از اعتیاد می باشد.

وی با بیان اینکه اعتیاد یک مشکل و معضل اجتماعی است، اظهار داشت: دسترسی آسان و ارزان به مواد و همجواری با کشور های افغانستان و پاکستان بعنوان تولید کنندگان اصلی مواد مخدر و بیکاری از عوامل افزایش اعتیاد در جامعه است.

وی گفت: بر اساس مرکز ملی مطالعات اعتیاد حدود ۳/۵  درصد یعنی حدود دو و نیم میلیون نفر  از هموطنانمان دچار اعتیاد هستند ضمن اینکه  حدودد ۳ میلیون نفر هم به صورت تفننی مواد مصرف می کنند و محدوده سنی بیشتر معتادان بین ۱۵ تا ۲۶ سال است که معمولا با استعمال سیگار شروع می شود.

 خانم شهریور تصریح کرد: اعتیاد یک بیماری است که در به وجود آمدن آن مجموعه ای از عوامل دخالت دارند که از این میان نقش خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است و شرکت در کلاس های آموزشی مهارت های زندگی و بهبود روابط خانوادگی و فرزندپروری میتواند به شناخت والدین از کودکان و جلوگیری از افتادن کودکان در دام اعتیاد کمک نماید.

وی تصریح کرد: شخصیت و رفتار کودکان بر اساس رفتار والدین آنها شکل می گیرد، پس والدین

باید بتوانند الگوی خوبی برای فرزندان خود بوده و با آنها ارتباط صمیمانه ای برقرار کنند و همچنین  باید به فرزندان خود قدرت نه گفتن را آموزش دهند و در پیدا کردن دوستان خوب و مثبت به آنها کمک نمایند.

وی در ادامه در خصوص مهارت اعتماد به نفس فرزندان ،شناخت نیازها و خصوصیات سنی فرزندان، برخورد مناسب با هر دوره سنی، راه و روش های کاهش استرس فرزندان، شیوه درست بیان احساسات، نظارت بر فعالیت فرزندان و علائم احتمالی مصرف مواد مطالبی را ارائه نمودند.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ارتقای سطح آگاهی کارگران از آثار و عوارض مصرف مواد مخدر، عوامل زمینه ساز اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه می باشد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0