• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ 
  • کد خبر : ۲۲۷۵
نشست روشنگری و بصیرت بسیج ادارات به مناسبت هفته بسیج در شهرداری كازرون

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون صبح روز پنج شنبه 7 آذر نشست بصیرت و روشنگری بسیج ادارات به همت حوزه کارمندی بسیج حضرت رسول(ص) و با همکاری و میزبانی پایگاه مقاومت بسیج شهرداری با حضور نیروهای بسیج ادارات شهرستان کازرون در سالن اجتماعات شهرداری کازرون برگزار گردید. 

سرهنگ شهرام افشار فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کازرون در این نشست ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: شجره طیبه بسیج در 5 آذر 58 توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد امام(ره) با توجه به حکمت، درایت و دور اندیشی که داشتند جنگ های نابرابر، فتنه ها و  آینده را پیش بینی کرده بودند و علی رغم اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی  دستگاه های مختلف امنیتی و نیروهای مختلف نظامی وجود داشت اما ایشان اعتقاد داشتند  که یک نیروی که صفر تا صدش مردمی و وفادار به نظام و انقلاب که همان بسیج بود باید ایجاد شود.

وی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برخی می پنداشتند که نیروی مقاومت بسیج یا همان بسیج مستضعفین صرفا کارکرد نظامی و امنیتی دارد ولی امام (ره) و بعد از آن مقام معظم رهبری اعتقاد داشتند که بسیج در همه عرصه ها اعم از نظامی،امنیتی،اقتصادی،سیاسی،علمی،فرهنگی و ورزشی باید حضور جدی و فعال داشته باشد.  

سرهنگ افشار با تاکید بر سخن رهبری مبنی  براینکه بسیج یک تشکیلات صرف نیست بلکه یک تفکر برگرفته از امامان معصوم می باشد تصریح کرد: مقام معظم رهبری در یکی از تعاریف خودشان فرمودند بسیج یعنی امام علی (ع) که تمام وجودشان وقف اسلام بود ، در واقع  همانطور که ما شاهد بودیم بسیج در  تمامی صحنه های حساس انقلاب اسلامی همیشه به خوبی نقش خود را ایفا کرده است و هر جا که ورود کرده پیروز مندانه خارج شده است، ما نیز بایستی قدر و ارزش تلاش آن ها را بدانیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود نشست های چهره به چهره و روشنگری بسیج را مفید دانست و گفت: امروزه دشمن با در اختیار داشتن تجهیزات و سیستم های قدرتمند ارتباطی تلاش می کند اعتقاد مردم به انقلاب و اسلام را از بین ببرد و وظیفه تک تک افراد، ضمن شناخت از نقشه های مختلف دشمن، روشنگری و بصیرت افزایی است ضمن اینکه بسیج همواره در طول تاریخ پس از انقلاب در تمام صحنه ها اعم از دوران دفاع مقدس، سازندگی و کمک به عمران وآبادانی کشور در صف اول بوده که یکی از نمونه های موفق آن در عمران و سازندگی قرارگاه خاتم الانبیاء می باشد که کارنامه ای درخشان از خود به جای گذاشته است.

وی گفت: در این چهل سال عمر با برکت بسیج و انقلاب، فتنه های زیادی توسط دشمنان ایجاد شد که با درایت و حکمت رهبری عزیز و حضور مردم  با بصیرت که تفکر بسیجی داشتند  خنثی شد.

وی در پایان خاطر نشان کردند که روشنگری از نوع چهره به چهره بهترین سلاح برای مقابله با دسیسه دشمن است و یکی از مهمترین کارکرد بسیج شرکت در اردوهای جهادی و این نشست ها است که حقایق و ترفندها ویژه دشمن را با روشنگری تبیین می کند.

در ادامه این نشست ضمن پخش کلیپ های سخنان مقام معظم رهبری ، سرود جمهوری اسلامی و پذیرایی از همه حاضرین در جلسه تقدیر و تشکر بعمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0