• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ 
  • کد خبر : ۲۳۰۳
برگزاری مراسم تودیع و معارفه شهردار سابق و جدید كازرون در سالن شهید عسكری

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید و سابق کازرون صبح  روز چهارشنبه 25 دی ماه با حضور دکتر کهندل مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استان فارس،  دکتر موسوی نائب رئیس شورای عالی استانها، امام جمعه شهر کازرون، معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان ، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار سابق آقای مهندس باقری، شهردار جدید آقای مهندس مهرورز،  و جمعی از مدیران استانی و شهرستان، اصحاب رسانه و گروه های مختلف مردم در سالن شهید عسکری کازرون برگزار گردید.

در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مهندس آذین فر  رئیس شورای اسلامی شهر کازرون ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و شهادت سردار رشید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:  ما سعی کردیم در مدیریت شهری از جوانان استفاده کنیم و در شورا پس از بحث و تبادل نظر و بررسی گزینه های زیادی  جوان خوشنامی را انتخاب کردیم کسی که با حضور 6 ساله در شورای اسلامی شهر اشراف کاملی به مسائل شهر و شهرداری داشت و با مشکلات و دغدغه های مردم آشنا بود جوانی که دو دوره با اقتدار رای اعتماد مردم را کسب نموده است

وی ادامه داد: باعث افتخار است که امروز در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری  و استفاده از جوانان در مدیریت کشور مهندس مهرورز که از جوانترین اعضای شورای اسلامی شهر بودند را انتخاب کردیم.

سپس امام جمعه کازرون ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد  با توجه به انتخاب شهردار جوان و با انگیزه و با توان بالا آینده روشنی را برای کازرون پیش بینی میکنم انشالله که در کنار تیم اداری خوب با رهبری فرماندار و با همکاری هم یک تیم منسجمی را در شهر تشکیل داده و بتوانیم در راستای اهداف متعالی شهرو  شهرداری گام اساسی برداریم.

حجت‌الاسلام صباحی افزود: ما از شهرداری توقع کار فرهنگی داریم یعنی زمینه ای کار فرهنگی جهت رعایت اخلاق شهروندی، بالا رفتن آستانه تحمل مردم، فرهنگ تفکیک و دفن زباله، فرهنگ استفاده از مبلمان شهری و رانندگی وفرهنگ آپارتمان نشینی و... را فراهم نماید که به فرموده مقام معظم رهبری اگر ایده فرهنگی در مردم شکل بگیرد از هزینه ها کاسته می شود واین کار نیاز به سرمایه گذاری و استفاده از یک تیم منسجم و شورای فرهنگی در شهرداری است.

در ادامه دکتر موسوی نایب رئیس شوراهای استان گفت:  مهندس مهرورز از جوانان متعهد و پرتلاش هستند که مدت 6 سال در شورا عضو بودند و شناختی که از شورا دارند امتیاز بزرگی هست چون یکی از ایراداتی که وجود دارد اختلافات و عدم شناخت شهردار و شورا از هم دیگر است.

وی گفت: امروزه بحث های زیادی در حوزه های شهری  از جمله مدیریت یکپارچه و هماهنگ مطرح می شود که از ویژگی این نوع مدیریت استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه های جاری می باشد ضمن اینکه شهرداری ها باید با فرمانداری و دیگر ادارات تعامل خوبی داشته باشند  البته با شناختی که ازمهندس مهرورز دارم ایشان جوان پر انرژی است و جهت پیشرفت امور  از مشارکت و نظریات با  تجربه ها استفاده خواهند کرد.

سپس مهندس باقری شهردار سابق کازرون ضمن تشریح بخشی از عملکرد شهرداری کازرون  در 22 ماهی که سمت شهرداری را برعهده داشتند اظهار داشت: از سال 96 که کارم را در شهرداری آغاز کردم با توجه  به تحریم ها و فشارهای بی سابقه ای که به اقتصاد کشور وارد شد و  حوادث ناگواری که در کازرون اتفاق افتاد باعث شد که شهرداری ها که یک بنگاه اقتصادی می باشد دچار مشکلاتی و خسارتی شود اما با این وجود و با تلاش مجموعه پرسنل شهرداری و حمایت های شورای اسلامی توانستیم پروژه های مهمی ازجمله پارک خانواده، استانداردسازی جایگاه سی ان جی، خرید و نصب پیش سرد کشتارگاه، آسفالت معابر و بافت فرسوده، سنگ شکن و... را اجرا کنیم که این اقدامات باعث نشاط در شهر و رضایت شهروندان از مجموعه شد.

وی گفت: در سال 97 توانستیم علی رغم مشکلات اقتصادی بودجه شهرداری را محقق کنیم و حقوق کارگران که در سنوات گذشته با چند ماه تاخیر پرداخت می شد را به موقع پرداخت کنیم.

 

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی مثل شهادت شهدای کربلا   باعث زنده نگه داشتن اسلام و  اتحاد بیشتر مسلمانان و به ویژه مردم ایران شد و نشان داد که مردم هنوز هم به آرمان‌های انقلاب و راه شهدای کربلا که همون مبارزه با ظلم و فساد و زورگویی هست پایبند هستند در واقع  شهادت این سردار بزرگ باعث تثبیت حکومت جمهوری اسلامی شد.

دکتر دهقان در ادامه ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق و سرپرست شهرداری بر اخلاق مداری مدیران تاکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های مدیر خوب تواضع و خوش اخلاقی است که البته این ویژگی باید با پیگیری و تلاش و خدمت به مردم توامان باشد و از ویژگی دیگر مدیران باید زمینه ای را فراهم کند که معاونان و  کارمندان زیر مجموعه خود در تصمیم گیری مسائل شهری سهیم باشند.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا در محیط اداری دلال اداری ایجاد نکنیم یعنی دست دلال اداری را از اداره کوتاه کنیم باید با مردم شفاف  و صادق باشیم وبین آنها تبعیض قائل نباشیم و همه را به یک دید نگاه کنیم.

در ادامه دکتر کهندل مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استان فارس با اشاره به اینکه مدیریت شهرداری با دیگر مدیریت ها متفاوت است اظهار کرد: مدیریت شهری کار خیلی سختی است کار مدیریت شهر پشت میز نشینی نیست بلکه باید همیشه آماده عملیات و بحران‌ها باشد.

وی گفت: شهردار و شورا مثل دو ریل قطار  در کنار هم  هستند و هرکدام در وظایف دیگری مداخله کند باعث می‌شود که قطار از ریل خارج شود. پس انتظار می‌رود که شوراها به مردم متعهد باشند چون بزرگترین سرمایه همین مردم هستند در واقع فصل خطاب شورا قانون شورا و فصل الخطاب شهردار قانون شهرداری ها باشد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استان فارس ادامه داد: اگر می‌خواهیم شهر با نشاط و مبلمان زیبا داشته باشیم باید امکانات به سمت مردم ببریم نه مردم  به سمت امکانات بیایند چون همین مهاجرت روستا به شهر جهت استفاده از امکانات بهتر معضلی است که گریبانگیر شهر ها شده و باعث حاشیه نشینی و مشکلات آن شده است.

وی گفت: بدترین نوع مدیریت شهرداری فروش اموال و املاک شهرداری است شهردار باید بتواند درامد پایدار به وجود بیاورد و پتانسیل های بالقوه را تبدیل به بالفعل کند و شهردار موفق کسی است که صادق، امانت دار باشد و هم بتواند سرمایه جذب کند ضمن اینکه شهردار باید در اجرای خدمات به شهروندان به عدالت رفتار کند و کل شهر را مد نظر قرار بدهد تا موجبات رضایت آنها از شهرداری فراهم شود.

سپس مهندس محمد امین مهرورز شهردار جدید کازرون طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و تشکر از زحمات مهندس علی باقری و اصغر قاسمی اظهار کرد: کار خود را با سه اصل قانون، اخلاق و منفعت عمومی آغاز خواهم کرد و در پیشگاه خداوند متعال و حضور شما عزیزان سوگند یاد می کنم که با تمام توان و اخلاص برای پیشرفت و سربلندی شهر و دیارم تلاش خواهم نمود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد عمومی و غیر دولتی است عنوان کرد: شهرداری کازرون قدمتی یکصد ساله دارد و زیرساخت های این شهر باید برای تبدیل شدن به کلان شهر آماده شود اما متاسفانه به خاطر بعضی مسائل امروزه از جایگاه خودش عقب افتاده است انشالله به یاری خداوند با تلاش مضاعف و دعوت از سرمایه گذاران و مشارکت شهروندان و اتحاد و همدلی ادارات و حمایت مسئولان استانی و کشوری این شهر را به جایگاه اصلی خودش خواهیم رساند.

شهردار کازرون ادامه داد: جهت احیای فرهنگ شهروندی به کمک تک تک شما مردم عزیز نیاز داریم از بودجه امروز شهرداری یک پنجم تا یک هفتم آن از عوارضات دولتی نصیب شهرداری می شود مابقی آن از وجوه ها و عوارضاتی است که از مردم دریافت میکنیم با توجه به بودجه 61 میلیار تومان شهرداری در سال 98 شهرداری تاکنون که 10 ماه از سال را سپری کردیم تنها 50 درصد آن یعنی حدود 29 میلیارد آن( بدون احتساب بدهی های شهرداری) محقق یافته و 32 میلیارد باقیمانده را باید در این 2 ماه محقق کنیم و این نشان می دهد که کار خیلی سختی پیش رو داریم و انشالله تا حد توان با تلاش مجموعه شهرداری و مشارکت شما شهروندان و سرمایه گذاران جهت تحقق کامل آن تلاش خواهیم کرد. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: دیدگاه من در شهرداری فرا جناحی خواهد بود و با آغوش باز از پیشنهادات و انتقادات سازنده شهروندان استقبال خواهیم کرد. 

در پایان این جلسه حکم شهردار جدید توسط مدیر کل دفتر امور شهری و رئیس شورای اسلامی شهر کازرون به ایشان ابلاغ شد وسپس از زحمات شهردار سابق مهندس باقری و سرپرست شهرداری آقای قاسمی با ادای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0