• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ 
  • کد خبر : ۲۴۰۹
آغاز طرح بازرسی، تست و سرویس شیرهای هیدارنت شهر كازرون

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون از آغاز طرح ویژه بازرسی، تست و سرویس شیرهای هیدرانت سطح شهر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون، حامد پشنگیان گفت: در قالب این طرح کلیه شیرهای هیدرانت موجود در سطح شهر توسط کارشناسان سازمان مورد بازرسی و تست قرار می‌گیرد و در صورت نیاز سرویس شده و اگر دارای نقص فنی باشند، تعمیر خواهند شد.

وی که خود شخصا بر این طرح نظارت دارد، در خصوص لزوم اجرای این طرح اظهار کرد: بعضی از شیرهای هیدرانت به مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و لازم بود وضعیت آنها تست و بازبینی شود تا در حوادث احتمالی، باعث

اختلال در فرآیند اطفاء حریق و آبرسانی نشود.

پشنگیان ادامه داد: بعضی دیگر از این شیرها نیز نشت آب داشتند که در قالب این طرح سرویس و رفع ایراد می‌شوند.

به گفته او از این پس، این طرح به صورت دوره‌ای و در بازه‌های زمانی مشخص اجرا می‌شود.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون همچنین اضافه کرد: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، در حاشیه این طرح کلیه شیرهای هیدرانت سطح شهر رنگ‌آمیزی خواهند شد که این مسئله علاوه بر اثرگذاری در زیباسازی فضای شهری، در ایجاد حساسیت میان مردم در خصوص این شیرها موثر است.

شیرهای هیدرانت، به منظور آبگیری ماشین‌های اطفاء حریق آتش‌نشانی در زمان آتش‌سوزی مورد استفاده قرار گیرند. این شیرها قابلیت آبگیری همزمان دو یا سه خودرو را با فشار و سرعت زیاد دارا هستند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0