• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ 
  • کد خبر : ۲۴۴۲
    /  4
شهردار کازرون در دیدار با رئیس دانشگاه سلمان:
توانمندی‌های علمی دانشگاه سلمان فارسی می‌تواند در شهر وارد میدان عمل شود
شهردار کازرون در دیدار با رئیس دانشگاه سلمان فارسی با اشاره به توانمندی‌های علمی این دانشگاه به ویژه در حوزه‌های شهرسازی...

شهردار کازرون در دیدار با رئیس دانشگاه سلمان فارسی با اشاره به توانمندی‌های علمی این دانشگاه به ویژه در حوزه‌های شهرسازی، گفت: این توانمندی‌های علمی می‌تواند در میدان عمل و کاربرد در شهر مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون مهندس محمدامین مهرورز که روز گذشته به همراه معاونان خود به دانشگاه سلمان رفته بود، افزود:  شهرداری کازرون آمادگی دارد تا با انعقاد قراردادهایی از توانمندیهای علمی دانشگاه سلمان فارسی در بخشهای مختلف، در سطح هیئت علمی و سطح دانشجویی استفاده کند.
او همچنین با تاکید بر لزوم افزایش تعامل و همکاری میان شهرداری و دانشگاه سلمان گفت: شهرداری از ظرفیت‌های متعدد دانشگاه استفاده خواهد کرد، به عنوان مثال برنامه داریم به صورت ویژه از ظرفیت دانشگاه در اجرای طرح ممیزی املاک شهرداری بهره‌گیری کنیم.
شهردار کازرون همچنین در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: انتخاب دکتر فاضل‌نیا به عنوان یک رکن علمی، سند افتخاری برای شهرستان بود که جا دارد از خوش سلیقگی وزیر علوم و جناب آقای دکتر عباسی دوانی تشکر کنیم.
وی دانشگاه را به عنوان یکی از ارکان تحقق سند چشم‌انداز علمی و فناوری در کشور دانست و تصریح کرد: دانشگاه سلمان فارسی تنها دانشگاه دولتی و یکی از اولویت های مهم شهرستان است، ان‌شاءلله با حضور دکتر فاضل‌نیا شاهد نخبه‌پروری افراد بومی، رشد علمی و جایگاه این دانشگاه در کشور باشیم. 
سرپرست دانشگاه سلمان فارسی: باید به سمتی بریم که الگوی تعامل سازنده بین دانشگاه سلمان فارسی و شهرداری کازرون به عنوان مدلی شاخص از هم‌افزایی تبدیل شود
در ادامه سرپرست دانشگاه سلمان فارسی نیز ضمن تشکر و خیرمقدم به شهردار و هیئت همراه بر گسترش همکاری بین دستگاه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: جهت توسعه و پیشرفت شهرستان و تحقق آن نیازمند تقویت ارتباط‌های بین نهادها و دستگاه‌های مختلف و همچنین عموم مردم هستیم تا با تکیه بر هم‌افزایی که در چنین بستری به وجود می‌آید، پیشرفت شهرستان را رقم بزنیم. 
دکتر غریب فاضل‌نیا دانشگاه سلمان را به عنوان یک برند برای شهرستان توصیف کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم از هیچ تلاشی جهت تقویت توانمندی علمی دانشگاه فرو گذار نخواهیم کرد و در این راستا از حضور تمامی نخبگان ملی و محلی در دانشگاه سلمان فارسی با آغوش باز استقبال می‌کنیم و همچنین برای توسعه منطقه و حتی کشور، آماده‌ایم با تمام دستگاه‌ها و نیروهای نخبه‌ تعامل و همکاری داشته باشیم.
وی در ادامه گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که الگوی تعامل سازنده بین دانشگاه سلمان فارسی و شهرداری کازرون به عنوان مدلی شاخص از هم‌افزایی ظرفیت‌های نهادی و واحدهای مدیریت سرزمینی تبدیل شود. 
سرپرست دانشگاه سلمان فارسی همچنین به مرور برخی زمینه‌های مشترک جهت گسترش تعامل دانشگاه و شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که در حال حاضر در اختیار دارد در خدمت توسعه منطقه هستند و امیدواریم بتوانیم با مشارکت و همکاری سایر دستگاه‌های شهرستان بسترهای فعلی را به گونه‌ای ارتقا دهیم که سطح بالاتر و مطلوب‌تری از ارایهی خدمات دانشگاهی که حق مردم شریف این منطقه و وظیفه و رسالت دانشگاه در قبال آنها است را به عموم مردم و همچنین سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی ارایه نماییم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.9.0