• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ 
  • کد خبر : ۲۵۱۳
    /  3
به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها؛
آغاز كاشت ١٣٠٠ اصله نهال در تپه های مزین شده به نام شهید حاج قاسم سلیمانی

مراسم کاشت ١٣٠٠ اصله نهال به یاد ١٣٠٠ شهید گلگون کفن شهرستان کازرون و در آستانه سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون این مراسم با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از رؤسای ادارات، فعالان اجتماعی و محیط زیستی، نیروهای مردمی، بسیجیان و نیروهای شهرداری  در تپه های مشرف به بلوار شهیدان گلهای داودی برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون در این مراسم اظهار کرد: این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره ١٣٠٠ شهید شهرستان کازرون و همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده و در همین راستا نام این تپه را به نام  سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین کردیم.

مهندس رضا آذین فر افزود: امروز بعد از سال ها تلاش و کوشش اعضای شورای اسلامی و شهردار، توانسته‌ایم ١۵ هکتار از  تپه ی حد شمال غرب کازرون را با همکاری رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان، جهت احداث پارک جنگلی احیا کنیم.

سپس شهردار کازرون در سخنانی اظهار کرد: خدا را سپاس می گویم امروز توفیقی عنایت فرمود تا در یک مراسم باشکوه به پاس رشادت ها و دلاور مردی ها شهدای گرانقدر کازرون به یاد ١٣٠٠ شقایق عاشق در سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز به نام و یاد این دلیر مرد عرصه دفاع از حریم ناموس و وطن بتوانیم ۱۳۰۰ اصله نهال را تا روز ١۵ اسفند روز درختکاری غرس کنیم.

محمدامین مهرورز خاطرنشان کرد: امروز به کمک همه شما عزیزان توانستیم تپه های شمال غرب کازرون (مشرف به بلوار شهیدان گلهای داودی) که با کاربری جنگلی در طرح تفصیلی متعلق به راه و شهرسازی بود  را احیا کنیم.

وی از شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی و مردمی یاد کرد و افزود: حضور شهرداری در عرصه های مردمی و فعالیت های اجتماعی بیشتر نمایان است چون متعلق به مردم است.

وی ادامه داد: حضور فعالان اجتماعی و محیط زیستی و نیروهای بسیجی و مردمی در این مراسم در کنار شهرداری نشان از اهمیت موضوع و نیز صمیمت و همدلی مردم با شهرداری است.

شهردار کازرون با بیان اینکه مردم برای پیشرفت، عمران و آبادانی شهر نظرات خودشان را بیان می کنند و ما از نظرات آنها استقبال می کنیم، گفت: در واقع شهرداری به دنبال ایجاد تحول و استفاده از نظرات شهروندان است.

محمدامین مهرورز خاطرنشان کرد: در بعضی مواقع جهت اجرای پروژه‌های عمرانی ناچاریم که تعدادی از درختان را جابجا کنیم که این جابجایی‌ها را نباید به عنوان قطع درخت تعبیر کرد؛ شهرداری مدافع حفظ و گسترش فضای سبز و محیط زیست است و عزم شهرداری در این زمینه جدی است.

وی اظهار کرد: این اطمینان را به فعالان اجتماعی و محیط زیستی می دهم که شهرداری در کنار شما به دنبال رشد و ارتقایشهر کازرون در جنبه های مختلف محیط زیستی، فضای سبز و بهبود، رشد و ارتقای منظر شهری برای توسعه شهر کازرون در راستای توسعه خدمات عمرانی، زیربنایی و زیرساختی خواهد بود.

شهردار کازرون در پایان بیان کرد: در سال گذشته ٢٠٠٠ اصله نهال را در کازرون غرس کردیم و این ١٣٠٠ اصله نهال نیز به پاس گرامیداشت شهدای شهرستان کازرون و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی تا ١۵ اسفند روز درختکاری غرس خواهد شد و با برنامه ریزی انجام شده تعداد ٣٠٠٠ اصله نهال دیگر هم در سال آینده در سطح شهر کازرون کاشته می شود.

اجرای سرود توسط گروه آوای مهر در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و کاشت تعدادی  نهال توسط شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مسئولان و فعالان اجتماعی و محیط زیستی دیگر بخش‌های این برنامه بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.9.0