• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ 
  • کد خبر : ۲۵۲۸
دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر كازرون با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان؛
شهردار کازرون: ناهمانگی و عدم همکاری برخی ادارات، باعث هدر رفتن پول بیت المال می شود/ تنها ارگانی که بودجه آن در شهر هزینه می شود شهرداری است

شهردار کازرون اعتقاد دارد ناهماهنگی و عدم همکاری برخی ادارات، باعث هدر رفتن پول بیت‌المال می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون شب گذشته شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کازرون با حضور در فرمانداری ویژه شهرستان با معاون استاندار و فرماندار ویژه دیدار و گفتگو کردند.

شهردار کازرون ضمن تبریک انتصاب دکتر مظفری به عنوان معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و تشکر بابت حمایت و همکاری با شهرداری در مدت تصدی مسئولیت، اظهار کرد: در مدت یک سالی که با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار انتخاب شده‌ام، سعی کرده‌ام اعتماد این دوستان را پاسخ  داده باشم و یقینا آنچه در توان دارم برای خدمت مردم مضایقه نخواهم کرد.

محمدامین مهرورز دستاوردهای شهرداری را در یک سال اخیر، ثمره تلاش پرسنل شهرداری و همکاری و حمایت های بی دریغ اعضای شورای اسلامی شهر عنوان کرد و افزود: اگرچه در یک سال اخیر به دلیل وضعیت اقتصادی که بر کشور حاکم بوده، شهرداری با مشکلات متعددی روبرو بوده است، اما با توجه به وظایف شهرداری در بحث‌های خدمات شهری، تنظیف و جمع آوری زباله، آرامستان و... کار شهرداری نمی‌توانسته حتی یک لحظه تعطیل شود.

وی همچنین اظهار کرد: همانطور که شما هم اشراف دارید، متاسفانه ما به خاطر این شرایط اقتصادی نتوانستیم از کمک‌های مالی دولت بهره‌مند شویم ولی به کرات می‌بینیم که به شهرهای دیگر کمک می شود، البته حضور دکتر عباسی یک دریچه امید برای ما باز کرد و امسال توانستیم در بحث روشنایی معابر و جابجایی تیرهای برق از حضور ایشان بهره‌مند شویم.

شهردار کازرون در بخش دیگری از سخنان خود عدم همکاری و ناهماهنگی برخی ادارات را مورد انتقاد قرارداد و تصریح کرد: متاسفانه این ناهمانگی و عدم همکاری باعث هدر رفتن پول بیت المال می شود، چنانکه بعضی مواقع ما پیش از آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های شهر به ادارات مربوطه نامه می‌زنیم که اگر تعمیرات یا مشکلاتی وجود دارد برطرف کنند، اما توجهی نمی کنند و بعد عملیات آسفالت شاهد کنده کاری آسفالت و تعمیرات هستیم که لکه‌گیری و آسفالت مجدد هر مورد حتی تا 100 میلیون تومان هزینه‌بردار است و در نتیجه مجموعا هزینه‌ای چند میلیاردی به شهرداری تحمیل می‌کند.

وی با بیان اینکه تنها ارگانی که بودجه آن به طور کامل در شهر هزینه و مصرف می شود، شهرداری است، بیان کرد: متاسفانه برخی از ادارات بدون مجوز شهرداری ساخت و ساز کرده‌اند اما عوارض شهرداری را نپرداخته‌اند که در این راستا از جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام شهرستان انتظار داریم توجه ویژه ای به شهرداری داشته باشد.

محمدامین مهرورز با یادآوری انتظارات شهروندان از شهرداری برای اجرای کارهای عمرانی و خدماتی و نیز محدودیت بودجه شهرداری، خواستار ملزم شدن ادارت به همکاری با شهرداری شد و گفت: به عنوان مثال در خصوص خیابان خرمشهر که درواقع کمربندی شهرو محل تردد خودروهای سنگین است توقع می رود اداره راه و شهرسازی برای ترمیم آسفالت این قسمت همکاری لازم را با شهرداری داشته باشد، همچنین از اتاق اصناف انتظار می رود جهت صدور پروانه از شهرداری استعلام بگیرد چرا یکی از منابع درآمد شهرداری، عوارض کسب و پیشه است.

او همچنین با اشاره به آبگرفتگی معابر در بارندگی دو ماه قبل و ایجاد مشکلات برای شهروندان، اظهار کرد: شهر کازرون حدود 10 کیلومتر کانال سیل بر لازم دارد که هزینه ساخت آن با تملک زمین های منتهی به کانال چیزی در حدود 100 میلیارد تومان برآورد شده است، که تامین این اعتبار از توان شهرداری خارج است، بنابراین نیاز است که معاون استاندار و فرماندار ویژه به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بودجه ای را جهت اجرای این امر اختصاص دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون: در تمام مصوبات شورای شهر منافع شهروندان و شهرداری در نظر گرفته می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون ضمن تبریک انتخاب دکتر مظفری، گفت: با توجه به روزمه خوب و  موفقیت های شما در عرصه مدیریت، امید می رود  همچون گذشته در این عرصه موفق باشید و شاهد پیشرفت بیش از پیش شهر کازرون باشیم.

مهندس رضا آذین‌فر با اشاره به قدمت و تاریخچه شهر و شهرستان کازرون اظهار کرد: بنابراین نیاز به یک عزم و اراده ویژه برای پیگیری و حل مشکلات شهرستان وجود دارد و شورای اسلامی شهر کازرون هم هر جا لازم باشد آماده همکاری با فرمانداری ویژه است و این آمادگی را دارد در کنار شما شهر کازرون را به جایگاه واقعی خود برساند.

وی خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که شاید لازم باشد از طرف معتمدین و نمایندگان شهر کازرون که  اشرافیت بیشتری نسبت به این مسائل و مشکلات دارند، از جزئیات آنها مطلع شوید.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون ادامه داد: نقطه اشتراک و ارتباط شورا و فرمانداری مربوط به مصوبات شورای شهر است  و در این خصوص می توانید تحقیق نمایید که در تمام مصوبات شورای شهر منافع شهروندان و بالطبع شهرداری در نظر گرفته شده است و در صورتی که در مصوبه ای ابهام وجود داشته باشد این آمادگی را داریم که حضورا توضیحات را خدمت شما ارائه کنیم.

در ادامه هریک از اعضای شورای شهر ضمن تبریک انتخاب معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، ضمن بیان برخی از مشکلات شهر خواستار پیگیری و رسیدگی نماینده عالی دولت در شهرستان به این مشکلات شدند.

فرماندار ویژه شهرستان کازرون: ادارات باید تعامل بیشتری با شهرداری داشته باشند/ برای جبران عقب‌ماندگی‌ها باید شتاب و تلاشمان را بیشتر کنیم

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون نیز در این دیدار با اشاره به جلسات قبلی کاری که با شورای اسلامی شهر به ویژه جلسات بررسی مصوبات شورا در کمیته انطباق برگزار شده، تصریح کرد: صادقانه می گویم بهترین و منظم‌ترین مصوبات مربوط به این شهرستان بود که خدا را شکر از این بابت دغدغه ای نداریم.

دکتر مظفری یکی دیگر از نقاط قوت شورای اسلامی شهر کازرون را دلسوزی، تجربه، تخصص و پرتلاش بودن بودن برشمرد و افزود: من هم این آمادگی را دارم به عنوان عضو افتخاری شورای مرکز شهرستان خدمتی انجام دهم و در این راستا هر کاری از دستم بر بیاید برای مرکز شهرستان دریغ نمی‌کنم، چون اعتقاد دارم که مرکز شهرستان است که مورد قضاوت قرار می گیرد وبه کل شهرستان تعمیم داده می شود.

وی ادامه داد: شهرستان کازرون از دیدگاه دیگر شهرها و استان‌ها جایگاه خیلی بالایی دارد؛ اما تمام داشته‌هامان مربوط به گذشته است و الان داریم روبه عقب حرکت می‌کنیم، در حالی که دیگر شهرها به سرعت در حال پیشرفت هستند، پس باید شتاب و تلاشمان را بیشتر کنیم.

معاون استاندار فارس در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و جایگاه  مبلمان شهری در زیبایی یک شهر، گفت: انصافا از لحاظ مبلمان شهری پیشرفت های خوبی داشته‌ایم ولی با این وجود همچنان نیازمندی‌های زیادی داریم.

او بازار کازرون را به عنوان یکی نمونه در این زمینه نام برد و گفت: آن چیزی که از بازار کازرون شنیده بودیم تا آنچه دیدیم، تفاوت داشت؛ باید کاری کنیم که مردم برای تماشای بازار به کازرون بیایند.

فرماندار ویژه شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: مردم کازرون مردمی مهربان وقدرشناس هستند و اگر جایی هم لازم باشد و ضرورت ببینند، می ایستند و این خواسته ما نیز هست که مردم مطالبه گر باشند؛ ما باید با زبان مردم با مردم صحبت کنیم و نیازها و مشکلات آنها را درک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تغییر و پیشرفت یک شهر باید فرمانداری، شهرداری، ادارات و مردم همه پای کار بیایند، بیان کرد: مطمئنم که مردم جلوتر از ما پای کار هستند؛ وظیفه فرمانداری و شهرداری و دیگر ادارات است که پای کار بیایند.

دکتر مظفری اضافه کرد: ما داشته های داریم که المانشان در مرکز شهر نیست؛ همچنین ورودی شهر کازرون اصلا زیبنده شهر نیست لازم است، بنابراین قطعا تا پایان سال باید تکلیف ورودی شهر مشخص شود.

فرماندار ویژه شهرستان کازرون با بیان اینکه یک ماه دیگر تا پایان سال بیشتر باقی نمانده، گفت: توقع می رود در شهر یک تغییر و تحول مشاهده شود وشهرداری هم باید نسبت به ساماندهی وضعیت شهر و زیباسازی آن اقدام نماید، البته قبول داریم وضعیت اقتصادی و درآمدی خوب نیست ولی میشود با پتانسیل موجود مثل محله‌محوری و تقسیم کار تغییراتی حاصل کنیم.

به گفته او، مدیر یک شهرستان یا اداره باید برنامه داشته باشد یعنی بداند چه کاری می خواهد انجام بدهد.

دکتر مظفری با اشاره به اهمیت جایگاه شورای شهر، اظهار کرد: شورا یعنی مردم؛ اعضای شورای اسلامی شهر نمایندگان مردم هستند و یقینا هر زمان شورا از من در جلسه شورا دعوت کنند، حضور خواهم یافت و مدیران شهر را هم مکلف می کنم که در صورت دعوت شورای اسلامی در جلسه آن‌ها حضور یابند و به سوالات آنها پاسخ دهند چرا که پاسخگویی به شورا، پاسخگویی به مردم هست

وی با بیان اینکه  حفظ محیط زیست یکی از دغدغه های اصلی ماست، گفت: فعال کردن NGOها می تواند در حفظ محیط زیست کمک شایانی بکند و همه باید در این راستا با هم همکاری داشته باشیم.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: به عنوان نماینده دولت هر آچه از دستم بر بیاید کوتاهی نمی کنم؛ ادارات هم باید تعامل بیشتری با شهرداری داشته باشند چرا که وظیفه همه ما است که با یک برنامه ریزی منسجم در جهت توسعه وپیشرفت این شهر تلاش کنیم.

وی خاطر نشان کرد : سعی می کنم در آینده از استاندار محترم دعوت کنیم جهت بررسی مشکلات به کازرون بیایند و در این جلسه مصوباتی خواهیم داشت؛ مثلا یک بخش از این مصوبات می تواند اختصاص بودجه جهت اجرای کانال سیل بر و همچنین تامین قیر جهت آسفالت خیابان خرمشهر که به عنوان کمربندی استفاده می شود باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0