• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
  • کد خبر : ۲۵۳۴
    /  3
شهردار كازرون در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دفتر نظام مهندسی شهرستان:
شهرها یکی از عرصه‌های تجلی علم و نبوغ مهندسین است/ اهداف و وظایف مشخص و مشترکی با نظام مهندسی در عرصه مدیریت شهری داریم

شهردار کازرون در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان گفت: شهرها یکی از عرصه هابی است که نبوغ و علم مهندسین در آنها تجلی پیدا کرده است و این موضوع در سراسر جهان مصداق دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون، به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر کازرون و معاونین شهرداری با حضور در دفتر نظام مهندسی شهرستان کازرون با رئیس و اعضای هیئت رئیسه نظام مهندسی شهرستان دیدار کرده و این روز را به آنان تبریک گفتند.

محمد امین مهرورز شهردار کازرون در این دیدار صمیمانه ضمن تبریک روز مهندس، اظهار کرد: همواره یک قرابت فکری بین نظام مهندسی و شهرداری وجود دارد چرا که اهداف و وظایف مشخص و مشترکی در عرصه مدیریت شهری با نظام مهندسی داریم

وی با اشاره به اینکه در تقویم کشور ما، روزهایی متناسب با رخدادهای تاریخی، برای گرامیداشت برخی مشاغل در نظر گرفته شده و و زادروز خواجه نصیرالدین طوسی نیز به نام روز مهندس نام گذاری شده است، افزود: این موضوع فرصتی را به وجود آورده تا قدردان جامعه تاثیرگذار مهندسین کشورباشیم.

شهردار کازرون خاطرنشان کرد: از ویژگی های دوستان و همکارانم در نظام مهندسی کازرون نکته سنجی و مهارت بالای آنها است که همگی از مهندسان توانمند و خوش‌فکر هستند.

محمدامین مهرورز یادآور شد: این وظیفه بر دوش همه ما مهندسین است که با آشنایی کامل از قوانین و مقررات و علم رشته خود، برای پیشبرد اهداف سازمان برای یک جامعه هدف مشخص بهره ببریم.

وی در پایان بر تعامل و همکاری بیش از پیش نظام مهندسی و شهرداری جهت تسهیل در امور شهروندان تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون: جامعه علمی امروز، مهندسان را از کارشناسان متمایز کرده است

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون نیز ضمن تبریک روز مهندس به همه مهندسین شهرستان کازرون اظهار کرد: ما همچنان خود را عضو کوچکی از مجموعه بزرگ مهندسی می دانیم و جدا از این مجموعه نیستم.

مهندس رضا آذین‌فر یکی از مزیت های امروز جامعه علمی کشور را جداسازی جامعه مهندسی از جامعه کارشناسی عنوان کرد و گفت: مهندس کسی است که قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشد، بر سیستم خاص مهندسی، اشرافیت کامل داشته باشد و در صورت بروز مشکل بتواند با استفاده از علم و هوش خود، آن مشکل را حل کند.

وی تصریح کرد: این که می گویند برای مهندسان بن بن‌بستی وجود ندارد، کاملا درست است چرا که در عمل هم می بینیم که در جهان اینگونه است و خوشحال هستیم  که در کازرون مهندسان باهوش، برجسته و نخبه زیادی حتی در سطح استان و کشور داریم که باید قدر آنها بیشتر بدانیم و از وجودشان بیشتر استفاده کنیم.

رئیس نظام مهندسی شهرستان کازرون: هدف مشترک متولیان ساخت و ساز در شهر، جلب رضایت و ایمنی مردم است

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان هم ضمن تشکر از حضور شهردار و شورای اسلامی شهر و تقدیر از خدمات رسانی این مجموعه به شهروندان گفت: حضور مهندسان و متولیان اصلی ساخت و ساز در کنار هم مایه خوشحالی است چرا که تلاش و هدف مشترک همه ما ایجاد فضای راحتی و ایمنی و در نهایت جلب رضایت مردم است.

مهندس سید علی حسینی خاطرنشان کرد: تمام کارها و فعالیت های سازمان نظام مهندسی به صورت الکترونیکی انجام می شود  بنابراین شهروندان برای انجام امور مرتبط با نظام مهندسی نیاز به مراجعه حضوری ندارند؛ تنها مورد باقی مانده، الکترونیکی کردن گزارش های مرحله ای ناظرين است که با شهرداری در حال رایزنی برای الکترونیکی کردن آن هستیم.

در ادامه این دیدار دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کازرون این روز را به جامعه مهندسین کشور به ویژه مهندسین شهر کازرون تبریک گفتند.

در پایان این نشست صمیمی شهردار کازرون با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل از رئیس، اعضای هیئت رئیسه و کارکنان دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان تجلیل کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.9.0